KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16306431
nr 1630 6431
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Par. Signerad. Blandteknik, bildmått: 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
måndag 1 juli 2024
kl 20:15:34
Bror Hillgren
Läs mer om Bror Hillgren